Slider 01 Slider 02 Slider 03 Slider 04 Slider 05
This is an example of a HTML caption with a link.


کیش، میزبان بزرگترین رویداد دریایی ایران


یازدهمین نمایشگاه دریانوردی و صنایع دریایی ایران، دی ماه امسال در جزیره زیبای کیش برگزار می‎شود. به گزاش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، این نمایشگاه ، امسال با رویکردی نو و با حمایت ارکان حاکمیتی و دولتی و مشارکت گسترده بخش های دولتی و خصوصی مرتبط با این صنعت عظیم در مرکز همایش‎ها و نمایشگاه‌های بین المللی کیش به مدت 4 روز از تاریخ 2 لغایت 5 دی ماه سالجاری برپا خواهد شد.
معاون سرمایه¬گذاری و اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: نمایشگاه امسال با هدف اشاعه فرهنگ دریایی، ایجاد و ارتقاء توسعه روابط علمی و تجاری، افزایش سهم بازار از خدمات بندری و دریایی منطقه‌ای و جهانی، توانمندسازی و توسعه خدمات دریایی و دریانوردی، ایجاد فرصت مناسب جهت تعامل بیشتر با نخبگان دریایی، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود حوزه دریایی کشورها، ارتقاء سطح علمی حوزه دریایی و دریانوردی، ترویج فرهنگ دریا محور و جذب سرمایه‌گذاران خارجی، حفظ توانمندی‌های داخلی و بومی‌سازی صنعت دریایی کشور، برگزار می‌شود.
ناصر آخوندی گفت: صنعت دریایی و دریانوردی نقش راهبردی مهمی در اقتصاد ملی، اجرای مبانی اقتصاد مقاومتی و همچنین چشم انداز افق 1404و تحقق اهداف برنامه‌های توسعه کشور دارد. از این رو نهایت تلاش و هماهنگی‎های لازم برای تاثیر گذاری این رویداد بکار گرفته می‎شود.
وی افزود: این نمایشگاه شامل ارائه توانمندی‌ها و دستاوردها صنایع دریایی و دریانوردی،کشتیرانی و حمل و نقل دریایی، صنایع کشتی سازی، صنایع فراساحل نفت و گاز، خدمات دریایی و بندری، ساخت، تجهیز و توسعه بنادر، امور نظامی و دفاعی، اقیانوس شناسی و هواشناسی، الکترونیک و مخابرات، حقوق دریایی، نقشه برداری و هیدروگرافی، تجسس و نجات دریایی، محیط زیست دریایی، گردشگری و تفریحات دریایی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، انجمن ها و اتحادیه¬ها و دانشگاه¬ها و علوم و فنون دریایی است.
به گفته وی، تلاش می‌شود این نمایشگاه بعنوان قطب نمایشگاه‌های دریایی در منطقه مطرح شود تا زمینه حضور گسترده شرکت¬های داخلی و بین‌المللی صنعت دریایی فراهم گردد و این مهم فقط با همدلی و مشارکت کلیه ذینفعان دریایی کشور محقق خواهد شد. برگزاری کارگاههای علمی آموزشی و جل B2B، حضور استارت آپ¬ها و شرکت های دانش بنیان حوزه دریایی و چند هیئت داخلی و خارجی برخی از برنامه جانبی این نمایشگاه خواهد بود.
آخوندی افزود: سازمان منطقه آزاد کیش با درک لزوم ایجاد همگرایی حداکثری در این صنعت استراتژیک که وزارتخانه¬ها، دستگاهها و نهادهای مختلفی را در بر می‎گیرد، بر آن است تا با حمایت جدی از این رویداد، پس از نمایشگاه بزرگ حوزه پولی و بانکی و بازار سرمایه (کیش اینوکس) که بزرگترین رخداد نمایشگاهی کیش است، به رویداد دریایی نیز اعتلا و جایگاه بیشتری ببخشد. این مسیر البته از طریق فعالیت بخش خصوصی و با مشارکت حداکثری مجموعه های بزرگ، متوسط و کوچک دریایی در سطح کشور صورت خواهد گرفت.
به گفته وی، ایجاد ظرفیت¬های تازه در صنعت دریایی در حوزه¬های کلان و حوزه های عمومی، نیازمند محیطی است که همه ارکان این اکوسیستم بزرگ در فضایی آرام و کارشناسی به بحث و تبادل نظر پرداخته و از توان و دیدگاههای متقابل بهره ببرند. علاوه بر آن قرار است در این رویداد، علاوه بر ایجاد زمینه های معرفی تولیدات و خدمات قابل عرضه، نگاهی به تقاضاهای این بخش¬ها صورت گرفته تا مراکز علمی و دانش محور نیز بتوانند در این هم افزایی مشارکت داشته باشند. بکارگیری تجربه ها و ایده¬های نو برای مدیریت بخش¬های متنوع این صنعت در شرایط دشوار کنونی نیز تز دیگر رویکردهای نمایشگاه پیش رو است.
یکی از مهمترین رویدادهای حوزه صنایع دریایی کشور، نمایشگاه صنایع دریایی و دریانوردی ایران IranIMEX است که با سابقه دو دهه برگزاری، بزرگترین رویداد دریایی کشور محسوب می گردد و تاثیر بسزایی در توسعه صنایع دریایی کشور و تبدیل جزیره کیش به مرکز توجهات داخلی و بین المللی این حوزه گردیده است. هر ساله مشارکت کنندگان متعدد داخلی و خارجی آخرین دستاوردهای خود را در معرض دید بازدیدکنندگان پرشمار این رویداد قرار می دهند. همچنین فضای مساعد جزیره کیش فرصت مناسبی را جهت مذاکرات تخصصی و گسترش مناسبات تجاری داخلی و بین المللی حوزه های مختلف صنایع دریایی در این رویداد فراهم آورده است. بی تردید اهمیت این نمایشگاه و ضرورت ارتقاء کیفی و کمی آن از اولویت¬های متولیان و دست اندرکاران حوزه صنایع دریایی کشورمان محسوب می-گردد.
ایران با داشتن سواحل وسیع و قرار داشتن در مهمترین منطقه دریانوردی جهان (خلیج فارس و دریای عمان) با تاریخ چند هزار ساله دریانوردی و دارا بودن پتانسیل های فراوان سرمایه¬گذاری و توسعه امور دریایی و دریانوردی، یکی از کشورهای منحصر به فرد منطقه محسوب می¬شود. جزیره زیبای کیش، بدلیل همجواری با دریا و داشتن امکانات اقامتی و سیاحتی، پروازهای متعدد روزانه و سایر مزیت¬ها به عنوان بهترین نقطه کشور برای برگزاری رویدادهای مختلف بویژه رویدادهای دریا محور درنظرگرفته شده است.
علاقمندان برای آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر از این رویداد، می توانند به وبسایت www.iranimex.com مراجعه نمایند.